Klimatyzacja w pokoju hotelowym

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-10-4.jpg
blog

Klimatyzacja wady i zalety

Lato i wakacje sprzyjają podróżom – zarówno tym dalekim, jak i tym bliskim. Jednak bez względu na to gdzie się wybieramy i gdzie planujemy nocleg, w okresie wakacyjnym zwracamy uwagę przede wszystkim na to czy dany obiekt dysponuje klimatyzowanymi pokojami. Obecnie jest to standard w praktycznie wszystkich obiektach hotelowych. Rozwiązanie to jest zrozumiałe, ponieważ osoby planujące czy to wyjazdy wakacyjne czy podróże służbowe, chcą się zrelaksować w pokojach hotelowych, a niestety nie jest to możliwe gdy w pokoju hotelowym temperatura jest zbyt wysoka.

Nowoczesne i wygodne rozwiązanie podczas upalnych dni

Obecnie klimatyzacja to podstawowy element wyposażenia samochodów, biur, a także coraz częściej mieszkań i domów. Nie inaczej jest w przypadku hoteli – tutaj również klimatyzowane pokoje są obecnie standardem. Przyczynia się do tego przede wszystkim zmiana w budownictwie – obecnie coraz popularniejsze są szkieletowe konstrukcje, z dużymi oknami, które co prawda bardzo dobrze się prezentują i doświetalają pomieszczenia, jednak równocześnie szybko się nagrzewają. Wszystko to sprawia, że klimatyzowane pokoje są praktycznie w każdym hotelu.

Klimatyzacja w pomieszczeniach to niezwykle wygodne rozwiązanie – zwłaszcza w okresie letnim, gdy dni są słoneczne i gorące a noce bardzo ciepłe. Jednak przyjemny chłód, który tworzy klimatyzacja ma swoje plusy i minusy.

Do zalet klimatyzacji w pomieszczeniach należy przede wszystkim komfort termiczny. Jego zachowanie jest niezbędne zarówno do pracy, jak i odpoczynku – zbyt gorące czy zimne powietrze sprawia że czujemy się źle. Jednak  wspomniany komfort termiczny jest bardzo ważny nie tylko dla samego dobrego samopoczucia, ale także dla zdrowia. Wysokie temperatury są niebezpieczne dla osób starszych, dzieci czy chorych, np. z problemami z układem oddechowym czy chorobami kardiologicznymi. Dla takich osób klimatyzowane pomieszczenia są czasami wręcz zalecane – mogą znacznie poprawić ich samopoczucie. Obecnie klimatyzatory są wyposażone w różne czujniki, które wykrywają poziom temperatury, wilgotności czy nawet zanieczyszczenia powietrza.

Klimatyzacja to jednak nie tylko chłodzenie. Doskonale sprawdza się w okresie przejściowym, zwłaszcza wiosennym i jesiennym, ponieważ ich funkcją jest nie tylko schładzanie powietrza, ale także jego podgrzewanie. Jedną z zalet klimatyzacji jest również zapewnienie lepszej jakości powietrza –podczas upałów rzadko otwieramy okna. A klimatyzatory, dzięki swojej funkcji zapewniają nam stały dostęp do świeżego powietrza z zewnątrz. Klimatyzatory dbają też o poziom wilgotności w powietrzu – a jest to bardzo ważne nie tylko dla ludzi zdrowych, ale także dla osób z astmą czy alergią. Dodatkowo powietrze przepływająca przez klimatyzację może być jonizowane, dzięki czemu jest odczuwalne jako bardziej świeże, a przy okazji zabijane są wirusy i drobnoustroje, co sprawia że powietrze jest zdrowe.

Klimatyzacja w pokojach hotelowych – wady i zalety

Rozwiązanie jakim są klimatyzowane pomieszczenie w hotelu to wymagania, jakie stawiają praktycznie wszyscy odwiedzający. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdemu z nas zdarzały się sytuacje, w których musiał zasnąć w gorącym i dusznym pomieszczeniu. Bywa to wyzwaniem, ponieważ naturalną reakcją organizmu jest pocenie się, a czasami nawet uczucie duszności. W takich warunkach bardzo ciężko zasnąć. A jak wiadomo w przypadku urlopu czy wyjazdu służbowego, w pokoju hotelowym chcemy odpocząć. Możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury jest więc idealnym rozwiązaniem, ponieważ każdy może sobie swobodnie ustawić jaka temperatura ma panować w pokoju. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt duże różnice pomiędzy temperaturą w pokoju a na zewnątrz nie są zdrowe. Optymalne rozwiązanie to różnica około 6-7 stopni Celsjusza.

Jednak klimatyzacja to nie tylko zalety i wygodne rozwiązanie podczas upalnych dni. Jak wszystko inne ma ona również swoje wady. Jedną z wad klimatyzacji jest to, że możemy doświadczyć zbyt dużej różnicy temperatur przechodząc z jednego pomieszczenia do innego. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nieistotne, jednak może prowadzić do infekcji gardła, zatok czy innych problemów zdrowotnych. Warto także pamiętać, by nadmuch klimatyzacji nie był zbyt intensywny, ani skierowany np. na łóżko.

Logos dysponuje 142 eleganckimi pokojami, które modernizujemy i podwyższamy ich standard wyposażając je w klimatyzację.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl
restauracja 504-443-553

JC