Na czym polega warszawski lifestyle?

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-32.jpg
blog

Każde miasto ma odmienny klimat. Mieszkańcy Lublina żyją inaczej niż Wrocławianie czy Gdańszczanie. Podobnie jest z Warszawą. Mimo licznej miejskiej populacji i różnorodności między mieszkańcami da się wyróżnić kilka wspólnych cech, które łączą wszystkie Warszawiaków – tych rodowitych i tzw. słoików. Wszyscy oni mają swój własny warszawski lifestyle. Na czym to dokładnie polega?

Fast-slow. Dwa przeciwieństwa w stylu życia Warszawiaków

Nie powinien stanowić niespodzianki fakt, że życie w Warszawie jest bardzo szybkie. To stolica różnych korporacji i wielkich firm, w których liczy się szybkość i skuteczność działania. Mieszkańcy Warszawy, zmęczeni takim życiem, coraz częściej w życiu prywatnym przerzucają się na slow life. Cenią przyrodę, spacery, sport.

Powolne życie Warszawiaków jest wyrażane na różne sposoby. Mieszkańcy stolicy chętnie spacerują po pobliskich parkach (np. Park Krasińskich, Pole Mokotowskie, Park Skaryszewski), a także spędzają długie godziny w okolicznych lasach (Las Kabacki, Las Bielański, Las Sobieskiego i inne). Popularnym środkiem komunikacji miejskiej, szczególnie w miesiącach wiosenno-letnich, są rowery – czy to własne, czy to wypożyczone ze stacji Veturilo. Umiłowanie Warszawiaków do aktywnego trybu życia widać gołym okiem – kiedy tylko staje się ciepło, po Bulwarach Wiślanych i Starówce przewijają się tłumy.

Długie podróże komunikacją miejską

Nie każdy mieszkaniec Warszawy ma szczęście posiadać pracę lub szkołę blisko swojego miejsca zamieszkania. Większość Warszawiaków musi pokonać długą trasę – często przejechać pół miasta – by dostać się do codziennego celu. Spędzają oni długie godziny w komunikacji miejskiej (nie tylko tramwajach, autobusach i metrze, ale też linii kolejowej SKM), a także często zmuszeni są do jednej lub kilku przesiadek. Jak spędzić mądrze czas w tak trudnych warunkach? Warszawiacy – szczególnie ci w okolicach 20-40 roku życia – uwielbiają słuchać podcastów czy audiobooków. Jeśli mają możliwość, czytają także książki – czy to w wersji papierowej, czy to na czytniku. Realizują w ten sposób tzw. multitasking. Nie marnują czasu, który spędzają w podróży, na myśleniu o niebieskich migdałach. Wykorzystują każdą wolną chwilę kreatywnie, z korzyścią dla inteligencji i pracy mózgu.

Luksusowe i fantazyjne lokale – idealne dla Warszawiaków

Warszawiacy statystycznie cenią też luksus i oryginalność. Swoje upodobania wyrażają poprzez wybór ciekawych lokali gastronomicznych. Mieszkańcy stolicy lubią zjeść w nieszablonowych miejscach – owa wyjątkowość wyraża się poprzez architekturę lub lokalizację lokalu, klimat, serwowaną kuchnię. Ważna jest także dzielnica, w której znajduje się dana restauracja.

Jednym z najciekawszych rejonów jest Powiśle, gdzie znajdują się nietuzinkowe lokale (m.in. umiejscowione w Elektrowni Powiśle) oraz ciekawe atrakcje, np. Centrum Nauki Kopernik, warszawska Syrenka, Bulwary Wiślane. Dzielnica znajduje się w bliskim sąsiedztwie Starówki. Jeśli chcesz przenocować w okolicach Powiśla, koniecznie zarezerwuj pokój w Logos Warszawa – wyjątkowym obiekcie noclegowym na mapie Warszawy. Znajduje się on po lewej stronie Wisły, w pobliżu Starego Miasta. Turyście cenią go za rozsądne kwoty za nocleg, bliskość wielu atrakcji (np. Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Bulwary Wiślane), dogodną lokalizacją.

Jeśli jesteś zainteresowana/y ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC