Na co zwrócić uwagę, wybierając hotel w Warszawie?

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-20.jpg
blog

Warszawa nieustannie przyciąga do siebie celebrytów, biznesmenów, turystów z innych zakątków Polski i świata. Stolica ma wiele do zaoferowania – prestiżowe lokale, popularne muzea i teatry, piękne parki. Biznesmeni przyjeżdżają do Warszawy w celach zawodowych. Znajdują się tu siedziby najważniejszych polskich firm i urzędów. Kilkudniowy wypad do stolicy wiąże się z odnalezieniem komfortowego noclegu. Czym kierować się przy wyborze hotelu w Warszawie?

Dogodna lokalizacja – jeden z najważniejszych kryteriów

Wielu turystów i biznesmenów zwraca uwagę na lokalizację hotelu. Podróżujący służbowo biznesmeni nie wybiorą raczej taniego hostelu. Zależy im na dogodnym i komfortowym noclegu – jak najbliżej siedziby firmy, do której mają się udać. Oczekują również obecności szybkiego Wi-Fi, które pomoże im w pracy. Turyści znacznie częściej decydują się na hostele, najlepiej położone w centrum.

Szukając idealnego miejsca zakwaterowania w Warszawie, każdy musi zwrócić uwagę na swoje indywidualne potrzeby. Hotel w centrum wiąże się z szybkim i bezproblemowym dojazdem do wszystkich interesujących atrakcji. Najbardziej prestiżowe punkty noclegowe mają różne atrakcje – SPA, zaplecze rekreacyjno-sportowe, wykwintne restauracje, sale konferencyjne, a nawet basen.

Logos Warszawa, usytuowany w sąsiedztwie Starego Miasta, po lewej stronie Wisły wyróżnia się dogodną lokalizacją. Dojście do Stadionu Narodowego, Centrum Nauki Kopernik lub znanego teatru Ateneum zajmie dosłownie kilka minut. Dojazd do Starego Miasta zajmie gościom niewiele czasu – w pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Z niemal każdego pokoju roztacza się widok na piękną panoramę Warszawy.

Nie znaczy to, że hostele i hotele położone na uboczu, nie mają racji bytu. Nie każdy lubi przebywać w zatłoczonym i głośnym centrum stolicy. Wiele odwiedzających marzy o ciszy, spokoju, zielenił. Do takich hoteli najczęściej przybywają rodziny z dziećmi.

Wybierając hotel na uboczu, warto zwrócić jednak uwagę, by był położony jak najbliżej przystanku autobusowego, tramwajowego lub metra. To gwarancja szybkiego dojazdu do centrum Warszawy – nawet w godzinach nocnych.

Standard hotelu w Warszawie

Przed wyborem hotelu w Warszawie warto zwrócić uwagę na jego standard, dodatkowe udogodnienia, liczbę gwiazdek. Jeśli korzystasz z serwisu rezerwacyjnego, dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami innych gości. Dawni goście często pozostawiają po sobie notatki z informacjami o negatywnym lub pozytywnym wydźwięku. Z komentarzy można dowiedzieć się, jakie zalety i wady ma dany obiekt noclegowy. Utarło się, że im więcej dobrych opinii, tym lepszy hotel.

Standard hotelu wiąże się z udogodnieniami, jakie oferuje dane miejsce. Każdy potencjalny gość powinien sprawdzić, czy w pokojach znajduje się m.in. telewizor, suszarka, pralka, klimatyzacja.

Cena za nocleg w hotelu

Turyści często zwracają uwagę na cenę za nocleg. Zasugerowanie się prestiżem hotelu nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zdarza się, że koszty pokoju w pensjonacie 2-gwiazdkowym są nieporównywalnie większe niż w hotelu 4-gwiazdkowym. Portale i serwisy rezerwacyjne pomogą w przefiltrowaniu propozycji noclegowych.

Kiedy zarezerwować nocleg w hotelu w Warszawie?

Warszawa jest jednym z miast najchętniej odwiedzanych przez turystów. To znaczy, że hotele w stolicy (szczególnie w centrum) są nieustannie oblegane. Z rezerwacją noclegu nie powinno się czekać do ostatniej chwili. Najlepiej dokonać tego kilka lub kilkanaście tygodni wcześniej. Im późniejsze poszukiwanie komfortowego hotelu, tym większe ryzyko, że najatrakcyjniejsze oferty będą już zajęte, a ceny znacznie podskoczą w górę.

Wielu turystów obawia się rezerwacji z wyprzedzeniem. Życie jest nieprzewidywalne – może się zdarzyć, że zachorujesz lub zdarzy się jakiś wypadek losowy, który uniemożliwi wyjazd. Nie oznacza to, że utracisz pieniądze. Na serwisach rezerwacyjnych niektóre hotele oferują tzw. bezpłatne odwołanie. To znak, że rezerwacja może zostać odwołana bez żadnych dodatkowych kosztów. Istnieje także tzw. oferta bezzwrotna, czyli opłata za nocleg z góry.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC