Hotel na obrzeżach czy w centrum – wady i zalety rozwiązań

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-18.jpg
blog

Każda dłuższa podróż prywatna lub służbowa wymaga wcześniejszego zarezerwowania noclegu. W stolicy można znaleźć wiele hoteli, hosteli, pensjonatów – położonych zarówno w centrum, jak i na peryferiach. Każda z wymienionych lokalizacji ma swoje wady i zalety. Na co się zdecydować – nocleg w centrum Warszawy czy na obrzeżach?

Zalety hotelu w centrum Warszawy

Większość turystów decyduje się na noclegi w centrum większych miast. Niczym dziwnym jest widok hoteli i hosteli rozsianych po głównych ulicach, Starówce. Z tak dogodnej lokalizacji można bezproblemowo dotrzeć do wielu interesujących miejsc i najważniejszych atrakcji – to spora zaleta. Warto szukać pensjonatów i hoteli, które dysponują własnym parkingiem. Przemieszczanie się i parkowanie w centrum Warszawy jest zmorą wielu turystów (czasami, szczególnie podczas weekendów i świąt, odnalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem).

Kolejny argument, który należy wziąć pod uwagę, to cena za nocleg. Pobyt w popularnych hotelach, umiejscowionych w centrum stolicy, przeważnie nie należy do najtańszych – jeżeli nie chcemy wydać majątku, warto szukać zniżek (np. na portalach noclegowych) i zamawiać nocleg z kilkutygodniowym lub nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Mimo wysokiej ceny wiele turystów decyduje się przenocować w pensjonatach i hotelach położonych w centrum – szczególnie jeśli nie dysponują własnym pojazdem i są skazani na poruszanie się komunikacją miejską. Dotyczy to również miłośników nocnego życia.

Logos jest usytuowany w sąsiedztwie Starego Miasta, po lewej stronie Wisły. W jego okolicach znajduje się Teatr Ateneum (popularny wśród turystów), Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego i Centrum Nauki Kopernik. To miejsce przyjazne zwierzakom – można tu przybyć wraz z pupilem. Dogodna lokalizacja, bliskość atrakcji, rozsądne kwoty za nocleg – to cechy, które przemawiają za pobytem w tym obiekcie.

Plusy hoteli na obrzeżach Warszawy

Noclegi na obrzeżach Warszawy mają kilka zalet. Z pewnością cena za pobyt będzie znacznie niższa od tej, którą zapłacilibyśmy w hotelu w centrum. Ponadto łatwiej liczyć na wolne miejsce parkingowe. To opcja dedykowana szczególnie tym gościom, którzy posiadają własne samochody (nie są uzależnieni od komunikacji miejskiej). Taka lokalizacja sprzyja omijaniu największych korków w popołudniowych godzinach. Niektóre hotele na peryferiach mają dobre połączenia komunikacyjne z resztą miasta – blisko nich położone są stacje metra, pętle autobusowe lub tramwajowe. W takim wypadku dojazd do centrum nie powinien stanowić większych trudności.

Problem mogą mieć jedynie osoby, którym zależy na bujnym nocnym życiu – w Warszawie po północy można kursować tylko nocnymi liniami autobusów. Jeżeli nocujemy gdzieś na peryferiach, najczęściej pozostaje nam powrót taksówką.

Hotel na obrzeżach Warszawy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią ciszę i spokój. Brak ruchliwych ulic, bliskość przyrody i wypoczynek z dala od tłumów – to ważne cechy, zwłaszcza dla biznesmenów i freelancerów, na których następnego dnia czekają konferencje i spotkania służbowe. Nocleg na obrzeżach Warszawy powinien przypaść do gustu również tym gościom, którzy cenią aktywny wypoczynek. Wokół dużych miast położone są lasy i przepiękne parki krajobrazowe –  łatwiej dostać się tam z peryferii, aniżeli z zatłoczonego centrum.

Hotele na obrzeżach miasta to najczęstszy wybór międzynarodowych podróżników. Są one często zlokalizowane w pobliżu lotniska. Jeżeli turyści mają wylot wczesnym rankiem lub nocą, powinni zarezerwować nocleg w takim obiekcie.

Na jaki hotel się zdecydować?

Hotele w centrum Warszawy i na jej peryferiach mają swoje wady i zalety. Przed podjęciem decyzji o noclegu warto rozpisać na kartce wszystkie „za” i „przeciw” danemu rozwiązaniu. Wiele zależy od potrzeb i oczekiwań. Warto zwrócić uwagę na kilka parametrów: sposób przemieszczania się po stolicy (komunikacją miejską czy własnym samochodem), cel podróży (czysto turystyczny czy służbowy), cena. Uwzględnijmy również, czy zamierzamy oddawać się nocnemu życiu, czy raczej chcemy się wyspać (potrzebujemy ciszy i spokoju).

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC