5 pomysłów na ciekawy weekend w Warszawie

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-17.jpg
blog

Warszawa jest jednym z najpiękniejszych polskich miast, które dodatkowo pochwalić może się niezwykle ciekawą historią oraz niezliczoną ilością dostępnych atrakcji turystycznych. Jeżeli wybieracie się do Warszawy na weekend, to przed wyruszeniem w drogę koniecznie przygotujcie sobie plan wycieczki, dzięki któremu z pewnością nie zapomnicie o zwiedzaniu najważniejszych zabytków. Co warto, zobaczyć odwiedzając stolicę Polski? Oto nasze pomysły na spędzenie udanego weekendu w Warszawie!

Warszawa – najciekawsze atrakcje turystyczne

Czy istnieje możliwość zwiedzenia całej Warszawy w dwa dni? Niestety, przy tak dużej ilości atrakcji turystycznych oraz zabytków historycznych, pomimo dobrych chęci jest to zupełnie niemożliwe. Między innymi to właśnie z tego względu osoby, przymierzające się do zorganizowania weekendu w stolicy Polski poszukują informacji odnośnie do tego, co warto byłoby zobaczyć w pierwszej kolejności. Dzisiaj skupimy się na pięciu najciekawszych atrakcjach, które cieszą się największą popularnością, nie tylko wśród polskich turystów, ale także i zagranicznych gości.

1. Stare Miasto

Bez wątpienia to właśnie Starówka jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc znajdujących się w całej Warszawie. Stare Miasto doszczętnie zniszczone podczas II wojny światowej, a następnie odbudowane przez mieszkańców wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz kolorowych kamieniczek znajdziemy tutaj również Zamek Królewski oraz słynną kolumnę Zygmunta III Wazy stojącą na Placu Zamkowym. Krótki spacer uliczkami warszawskiej Starówki będzie doskonałym rozpoczęciem weekendu spędzonego w Stolicy Polski.

2. Centrum Nauki Kopernik

Nowoczesne Centrum Nauki Kopernik jest głównym celem rodzinnych wycieczek do Warszawy. Miejsce to powstało prawie 15 lat temu, a dokładniej w 2005 roku i od tamtej pory cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych turystów. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem głównym celem utworzenia Centrum Nauki Kopernik, było promowanie nauki poprzez wspólną zabawę, eksperymentowanie oraz wykonywanie doświadczeń wraz z obecnymi na miejscu naukowcami i nauczycielami. Oprócz stałych wystaw, w centrum znajdują się również specjalne laboratoria oraz wyjątkowe Planetarium Niebo Kopernika, gdzie organizowane są zapierające dech w piersi kosmiczne projekcje.

3. Łazienki Królewskie

Idealne miejsce na romantyczny kilkugodzinny spacer! Łazienki Królewskie uważane są za najpiękniejszy kompleks pałacowo-ogrodowy, jedyny taki w całej Polsce. Chyba nie musimy przypominać, że pałac założony został przez Stanisława Augusta Poniatowskiego? Znajdziemy tutaj między innymi słynny Pałac na Wodzie, gdzie swego czasu organizowano “obiady czwartkowe”, Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, pomnik Fryderyka Chopina oraz Belweder.

4. Zamek Królewski

Przechadzając się po Starym Mieście, koniecznie należy odwiedzić Zamek Królewski. Upadek Powstania Warszawskiego był tragiczny w skutkach zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i samego miasta. Choć o czasach II wojny światowej mówi się coraz więcej, to w dalszym ciągu niewiele osób wie, że Zamek Królewski został wysadzony w powietrze i odbudowany praktycznie od zera. Muzeum zwiedza się w towarzystwie przewodnika, który oprowadza gości po najciekawszych i najbardziej skrytych zakamarkach zamku, w których kryją się dzieła znanych włoskich malarzy. Z kolei w ogromnej Sali Balowej, znajduje się największy w Polsce plafon będący dziełem Marcella Bacciarellego.

5. Muzeum Powstania Warszawskiego

Jedno z najbardziej nowoczesnych i symbolicznych muzeów znajdujących się w całej Warszawie, które obowiązkowo należy odwiedzić w trakcie weekendowego pobytu w stolicy.  Oprócz klasycznych ekspozycji w postaci wystawy zdjęć oraz pamiątek historycznych pozostałych po dzielnych mieszkańcach Warszawy, którzy byli częścią Powstania Warszawskiego – bohaterach, którzy w imię wolnej i wyzwolonej Polski byli w stanie poświęcić swoje życie, odwiedzający muzeum podziwiać mogą znajdujące się tutaj efekty świetlne i dźwiękowe. Na przybyłych gości czekają tutaj także projekcje krótkich filmów dokumentalnych przedstawiające Warszawę w okresie II wojny światowej oraz po upadku Powstania Warszawskiego.

Weekend w Warszawie – gdzie się zatrzymać?

Jak łatwo można zauważyć, Warszawa przepełniona jest ciekawymi zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi, aby zobaczyć jak najwięcej w trakcie weekendu warto, jest zatrzymać się w hotelu znajdującym się możliwie jak najbliżej centrum. Zastanawiasz się, dlaczego? Decydując się na wybór ośrodka hotelowego zlokalizowanego nieopodal Starego Miasta, w dużym stopniu ułatwiamy sobie poruszanie się po zatłoczonej Warszawie, a tym samym dotarcie do najpopularniejszych zakątków w mieście. Jest to szczególne istotne w sytuacji, kiedy towarzyszą nam dzieci lub ukochany czworonożny pupil, którego nie chcieliśmy zostawać samego w domu. Jednym z takich obiektów jest Logos, położony na lewym brzegu Wisły, który dodatkowo jest obiektem przyjaznym zwierzętom.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

KW