Gdzie zjeść w Warszawie? 5 najlepszych restauracji

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-30.jpg
blog

Warszawa – jako stolica – może pochwalić się wieloma wyjątkowymi restauracjami. Wybór jest jednak ogromny – niemal na każdej ulicy znajduje się jakiś lokal gastronomiczny. Kryteria selekcji najlepszych restauracji w Warszawie to sprawa dość indywidualna. W tym zestawieniu zwrócimy uwagę na popularność lokali, ich wyjątkowy charakter (pod względem architektonicznym czy kulinarnym). Gdzie warto zjeść w Warszawie?

Manekin – jedna z najpopularniejszych restauracji w Warszawie

Podążając ulicą Marszałkowską, uwagę przyciąga długa kolejka (niemal zawsze) do jednej z restauracji – „Manekin”. To naleśnikarnia, w której można zjeść naleśniki na słodko lub wytrawnie. Uważa się ją za miejsce kultowe. Na ścianach wiszą ciekawe obrazy. Uwagę miłośników designu może zwracać drewniany, nowoczesny żyrandol.

Naleśniki, jakie podaje się w „Manekinie”, są praktycznie ze wszystkim – m.in. serem, grzybami, kapustą, szynką, rukolą, szpinakiem, kurczakiem, camembertem, szpinakiem. Niektórzy decydują się na popularne pankejki (pancake), np. podawane z Nutellą i posypane M&M’sami. Uzupełnieniem oferty są np. zupy.

Charlotte – najlepsze śniadania w Warszawie

„Charlotte” to dość popularna warszawska restauracja, która doczekała się 3 lokalizacji (Plac Grzybowski, Plac Zbawiciela, Plac Trzech Krzyży). Lokal słynie ze swojego – wypiekanego na miejscu – pieczywa, które można kupić oddzielnie lub zjeść w ramach śniadania. Do wszystkich wypieków używa się wyłącznie naturalnych składników, bez żadnych ulepszaczy i konserwantów. „Charlotte” oferuje także własne dżemy i kremy czekoladowe. Śniadania są tu serwowane praktycznie przez cały dzień. To idealna opcja dla spóźnialskich oraz osób, które późno się budzą.

Prawie wszystkie dania z „Charlotte” są powiązane w jakiś sposób z pieczywem. Można tu nabyć słodkie bułeczki i ciepłe potrawy powiązane z kuchnią żydowską.

Miau Cafe – kocia kawiarnia

Na Mokotowie znajduje się słynna warszawska kocia kawiarnia – „Miau Cafe”. Można tu wypić pyszną kawę i zjeść smaczne ciastko, w otoczeniu wielu kotów. Istnieje zasada, że w tym lokalu koty są na pierwszym miejscu i nie należy im przeszkadzać – najlepiej bawić się z nimi tylko wtedy, gdy mają na to ochotę.

Miłośnicy zwierząt, którzy zauroczą się jednym z tutejszych kotów, mogą ubiegać się o adopcję. Stałe domy otrzymało już kilkadziesiąt kotów, żyjących wcześniej w „Miau Cafe”.

Restauracja Sen – klimatyczne miejsce na Powiślu

„Sen” to modny lokal z klubem i restauracją, serwującą japońskie dania w wersji fusion, sushi. Znad stolików można oglądać zachodzące słońce lub spokojną taflę Wisły. Osoby, które odwiedziły tę restaurację, nie kryją swojego zadowolenia. Lokal (szczególnie część klubowa) jest rozświetlony wieloma światłami. Poza japońskimi daniami można tutaj napić się autorskich koktajli, przywodzących na myśl gorące, kalifornijskie klimaty.

Restauracja „Sen” mieści się stosunkowo blisko Logos Warszawa – cenionego obiektu noclegowego na lewym brzegu Wisły. Logos ma bardzo dobrą lokalizację – dzięki obecności metra (zaraz obok niego jest stacja metra „Centrum Nauki Kopernik”) turyści mogą dojechać bezproblemowo do każdej z omawianych najlepszych warszawskich restauracji.

W Orbicie Słońca – wyjątkowe koktajle

Restauracja „W Orbicie Słońca” przywodzi na myśl bar, pizzerię i dom kultury. Monumentalne wnętrze lokalu wypełniają socrealistyczne elementy – marmury, lustra, wszechobecny mosiądz. Uwagę niemal natychmiastowo zwraca dużym, słoneczny żyrandol. Lokal znajduje się wewnątrz Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM) – kompleksu wpisanego do rejestru zabytków.

„W Orbicie Słońca” to miejsce dwupoziomowe. Na parterze znajduje się pizzeria, bar serwisowy i proste stoły z krzesłami przywodzącymi na myśl bary mleczne. Na piętrze znajduje się scena stand-up, wiele kanap i rozbudowany bar z miejscami do siedzenia. Karta napojów alkoholowych zawiera kilkadziesiąt klasycznych i autorskich koktajli.

A po dobrym jedzeniu należy się odpoczynek. Jeśli jesteś zainteresowana/y ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC