10 rzeczy do zrobienia w Warszawie za darmo

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-29.jpg
blog

Warszawa jest pięknym miastem. Warto ją odwiedzić nawet wtedy, gdy nie dysponujesz dużą ilością gotówki. W stolicy można robić wiele rzeczy za darmo – nie tylko latem, ale i w zimowych miesiącach. Warto przespacerować się wzdłuż Starówki i Bulwarów Wiślanych, odpocząć znane parki. Co warto zobaczyć w Warszawie za darmo?

Odwiedź warszawskie muzea

Nie każdy wie, że wiele warszawskich muzeów ma – w określonych dniach – darmowe wejściówki. Warto zorientować się, kiedy obowiązuje bezpłatne wejście w wybranym muzeum i tak zaplanować wycieczkę, by odwiedzić je właśnie tego dnia. Co roku w połowie maja organizowana jest Noc Muzeów. Tego dnia w wieczornych godzinach, nie wydawszy ani złotówki, można odwiedzić wszystkie muzea czy galerie (ponad 200 lokalizacji do zobaczenia).

Spacer po Starówce – niezapomniane przeżycie

Warszawska Starówka zachwyci niemal każdego turystę. Wyróżnia się kameralną atmosferą. Podążając nią, zobaczysz Rynek, Barbakan, Zamek Królewski. Na tyłach królewskiej rezydencji znajdują się wyjątkowe dwupoziomowe ogrody z widokiem na Wisłę. Miłośnicy starej architektury mogą przespacerować się po wąskich, klimatycznych uliczkach i zachwycić się pięknymi, odrestaurowanymi kamieniczkami. Starówka w Warszawie została zniszczona podczas II wojny światowej, jednak odbudowano ją drobiazgowo, za co została nagrodzona zakwalifikowaniem do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przespaceruj się Bulwarami Wiślanymi

Po wizycie na Starówce warto przespacerować się kilkukilometrową promenadą wzdłuż śródmiejskiego brzegu Wisły. Na Bulwarach Wiślanych znajduje się wiele punktów widokowych, trampolin, plaż z barami i miejscami do odpoczynku. Wzdłuż Wisły cumują pływające przystanie – jedne zostały przekształcone w restauracje, natomiast innymi można wybrać się na drugi brzeg rzeki. Przy znanym pomniku Syrenki plasuje się strefa sportowa z placem do jazdy na deskorolce i parkouru.

W pobliżu Bulwarów Wiślanych mieści się popularny Logos Warszawa. Ów obiekt noclegowy wyróżnia się bardzo dobrą lokalizacją (zaraz obok Starego Miasta, Wisły) oraz bliskością węzła komunikacyjnego – stacji metra oraz wielu przystanków autobusowych i tramwajowych. Z każdego pokoju tego hotelu rozciąga się wspaniały widok na panoramę stolicy.

Parki warszawskie – zobacz je choć raz w życiu

Warszawę określa się jako jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Znajduje się tu wiele parków, m.in. słynne Łazienki Królewskie, Ogród Saski, Park Krasińskich, Park Ujazdowski, Pole Mokotowskie, Park Skaryszewski. Warto odwiedzić także dwupoziomowy ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW) – jedno z największych i najpiękniejszych tego typu zielonych miejsc w Europie, skąd można podziwiać panoramę warszawskiej Starówki.

Warszawskie murale – warte zobaczenia

W Warszawie rozwinął się street art. Na wielu budynkach, położonych najczęściej przy bardziej ruchliwych ulicach w każdej dzielnicy, znajdują się murale, stworzone przez światowej sławy artystów sztuki ulicznej. Najbardziej rozpoznawalne z nich to „Let’s Colour” na ścianie piętrowego parkingu przy ulicy Nowogrodzkiej, mural poświęcony Korze na Nowym Świecie czy mural upamiętniający Davida Bowiego przy ulicy Marii Kazimiery.

Laserowe pokazy w Parku Fontann

Multimedialny Park Fontann, położony jest nad Wisłą, zaraz obok Starówki. Latem w godzinach wieczornych organizowane są tu zachwycające pokazy laserowe, wyświetlane na ekranie wodnym. Czasem uświetniają je spektakle muzyczne, nawiązujące do warszawskich legend lub postaci związanych ze stolicą.

Piękne neony reklamowe

W Warszawie, spacerując wieczorem niektórymi uliczkami, można zobaczyć wyjątkowe, rozświetlone neony na witrynach sklepowych lub fasadach budynków. Większość z nich pochodzi z lat 50. i 60. XX wieku. Zostały stworzone przez światowej sławy polskich artystów. Szczególnie ciekawe są neony: „Globus” w Alejach Jerozolimskich oraz „Siatkarka” przy Placu Konstytucji.

Świąteczne iluminacje

Mniej więcej od początku grudnia warszawskie parki i ulice rozbłyskują kolorowymi iluminacjami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Najlepiej przespacerować się Traktem Królewskim, gdzie znajdują się jedne z najbardziej spektakularnych świątecznych dekoracji.

Odwiedź warszawskie plaże

Jeśli odwiedzasz stolicę latem, w słoneczną pogodę wybierz się nad jedną z plaż, np. Poniatówkę. To miejsca zarówno dla wielbicieli sportu, jak i leniwego wypoczynku, opalania. Na piaszczystych warszawskich plażach można rozegrać mecz siatkówki, poćwiczyć w plenerowej siłownik, rozpalić wieczorem ognisko.

Poznaj kulturę żydowską

W Warszawie na przełomie sierpnia i września organizowany jest festiwal Warszawa Singera. W jego ramach można zobaczyć wiele koncertów czy bezpłatnych przedstawień teatralnych. Miejscem związanym z kulturą i historią Żydów jest Muzeum POLIN, znajdujące się na Muranowie – klimatycznej dzielnicy, w której podczas II wojny światowej znajdowało się getto warszawskie.

Jeśli jesteś zainteresowana/y ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC