Noclegi służbowe a koronawirus: czy pracownicy mogą korzystać z hoteli?

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-15.jpg
blog

Pandemia COVID-19 znacząco zmieniła życie wielu przedsiębiorców, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Sporo przedstawicieli różnych branży stara się na nowo odnaleźć w aktualnej rzeczywistości, jednak kwestie prawne, stale się zmieniają. W większości firm, zatrudniających specjalistów handlowych prace, trwają nadal, a to sprawia, że zapotrzebowanie na noclegi dla pracowników, nie uległo zmianie. Kto w czasie koronawirusa może korzystać z hoteli? Czy obecnie możemy wysyłać pracowników w podróż służbową i na delegację? Zapewne te i wiele innych pytań, towarzyszy właścicielom firm. Aby jednak przybliżyć ten temat bliżej, przygotowaliśmy artykuł, w którym odpowiadamy na większość wątpliwych kwestii.

Noclegi pracownicze w czasie pandemii 

Osoby, których praca opiera się w znacznej mierze na podróżach służbowych, bardzo często korzystają z usług Logos. Chociaż koronawirus znacząco wpłynął na sposób wykonywania pracy wielu specjalistów, to warto podkreślić, że znaczna część firm nadal świadczy swoje usługi. Zmieniły się jedynie kwestie związane z odpowiednim przystosowaniem miejsc pracy. 

Najważniejsza kwestia dotyczy jednak tego, że pracownicy będący w podróży służbowej, nadal mogą korzystać z wybranych obiektów noclegowych. Chociaż nie brakuje w ostatnich tygodniach różnych obostrzeń dotyczących przemieszczania się i wychodzenia z domu, to dla wielu osób, wyjazd w ramach określonych obowiązków zawodowych, jest po prostu koniecznością. 

Rozporządzenia w związku z koronawirusem a miejsca noclegowe 

W wielu komunikatach słyszymy, że hotele oraz miejsca noclegowe są obecnie zamknięte. Jednak zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ograniczeń w związku z epidemią, które obowiązuje od 1 kwietnia, warto nieco tę kwestię wyjaśnić.

Jaka normy prawne regulują działanie hoteli?

Podczas epidemii koronawirusa, możemy trafić na szereg tak zwanych “fake newsów”, które wprowadzają nas tylko w błąd. Z tego powodu, warto korzystać z państwowych informacji, które opierają się na konkretnych normach prawnych. Kwestie związane z działaniem miejsc noclegowych w czasie pandemii COVID-19 regulują dwa poniższe rozporządzenia:

Powołując się, zatem na gov.pl – Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, należy podkreślić, że nowe zasady bezpieczeństwa uszczegółowił kilka kwestii m.in.:

  1. Jeżeli ktoś mieszkał w hotelu przed wejściem w życie rozporządzenia z dnia 31.03.2020 r. nadal może kontynuować swój pobyt. 
  2. Hotele i miejsca noclegowe mogą zostać otwarte tylko i wyłącznie dla:
  • osób w delegacji i tych, którzy korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych pracowników budowlanych itd.,
  • personelu medycznego,
  • osób będących na kwarantannie lub w izolacji.

Zatem jeżeli ktoś z Was w ramach swojej pracy wybiera się na delegację wówczas zgodnie z prawem, może nadal zatrzymać się hotelu. Jednak wiele miejsc noclegowych przestało świadczyć swoje usługi również dla osób w delegacji, dlatego warto wcześniej zweryfikować, czy dane miejsce działa.

Warszawski Logos oferuje noclegi w podróży służbowej w dobie koronawirusa 

Położenie Logos sprawia, że osoby, które podróżują w celach służbowych, bardzo często decydują się na nasz obiekt. Bliskość stacji metra oraz pociągów przekłada się na to, że bez większego trudu nasi goście dojadą w dowolne miejsce Warszawy. Każdego dnia dokładamy również wszelkich starań do tego, aby zapewnić wszystkim osobom nocującym w Logos 100 proc. bezpieczeństwo. Przestrzegamy wszelkich obostrzeń, wprowadzamy dodatkowe zabezpieczenia i dezynfekujemy pokoje oraz inne pomieszczenia, znajdujące się na terenie naszego obiektu. 

Jedyna różnica, związana jest z naszą restauracją, której usługi, zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami, zostały chwilowo zawieszone. Jednak w przyszłości, nasi goście z pewnością będą mogli spróbować naszych topowych dań. Logos w Warszawie jest doskonałym miejscem dla osób, będących w podróży służbowej. Wyróżniają nas przystępne ceny, bezproblemowy dostęp do Wi-Fi, świetna lokalizacja oraz pozytywne opinie ze strony odwiedzających nas gości. 

Codziennie staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom, dlatego wszelkie osoby, które mają dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu. Do dyspozycji gości Logos oddaje aż 142 pokoje, dzięki czemu z pewnością każdy z Was znajdzie przyjazne miejsce noclegowe dla siebie.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

KW