10 rzeczy, które warto zrobić wiosną w Warszawie

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-26.jpg
blog

Każda pora roku, spędzona w Warszawie, niesie ze sobą nowe, ciekawe atrakcje. Wiosną – kiedy przyroda rodzi się do życia – nie sposób nie spędzić czasu na otwartych przestrzeniach stolicy, spacerując. Co warto szczególnie zrobić wiosną w Warszawie? Sprawdź nasz spis atrakcji. Gdzie przenocować w stolicy, by być jak najbliżej większości interesujących miejsc?

Koncerty Chopinowskie

Od dziesięcioleci w Łazienkach Królewskich wiosną odbywają się Koncerty Chopinowskie. Pod pomnikiem Chopina występują znakomici, światowej sławy polscy i zagraniczni wirtuozi fortepianu. Koncerty odbywają się pod gołym niebem. Odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 12 i 16, od połowy maja do końca września.

Koncerty Chopinowskie są bardzo popularne zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Łączą w sobie tradycję, historię, pozytywne emocje. Warto choć raz udać się na jedno wystąpienie i poczuć wyjątkową atmosferę.

Spacer po Bulwarach Wiślanych

Bulwary Wiślane to popularne miejsce spotkań. Kilkukilometrowa nadrzeczna promenada nada się zarówno na wiosenny spacer, jak i przejażdżkę rowerem. Latem działają tutaj sezonowo różne kluby i bary – miłośnicy nocnego, rozrywkowego trybu życia również znajdą coś dla siebie.

Na Bulwarach Wiślanych można odpocząć na specjalnych altanach z leżakami, siedziskach z konarów drzew i kamiennych ławach. Przy brzegu zacumowane są statki – jedne przerobione na znane restauracje, natomiast inne umożliwiają podróż na drugą stronę Wisły. W bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów mieści się Multimedialny Park Fontann, Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Można tutaj też spotkać pomnik Syrenki, w którego pobliżu znajduje się strefa sportowa z placem do jazdy na deskorolce i parkouru.

W pobliżu Bulwarów Wiślanych, po lewej stronie Wisły mieści się Logos Warszawa. Ów obiekt noclegowy wyróżnia się dogodną lokalizacją (wszędzie stąd blisko), bliskością różnorodnych środków transportu miejskiego, rozsądnymi cenami za nocleg. Wielu turystów ceni go za położenie (zaraz obok Wisły oraz Starego Miasta) oraz piękne widoki na panoramę miasta, jakie rozciągają się z każdego pokoju.

Zakupy w Elektrowni Powiśle

Elektrownia Powiśle to rewitalizowana elektrownia o tej samej nazwie, powstała w pierwszej dekadzie XX wieku. Działała sprawnie do 2001 roku – wtedy została podjęta decyzja o jej oficjalnym zamknięciu. W ostatnich latach odbywa się renowacja i rewitalizacja tego miejsca, wskutek którego powstała ciekawa galeria handlowa z unikalnymi lokalami, jakich brak w całej Polsce. W zabytkowych wnętrzach Elektrowni Powiśle znajduje się nie tylko strefa usługowa oraz restauracyjna. Można tu także skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, usług fryzjerskich, kosmetycznych.

Targ Śniadaniowy – weekendowy must have

Targi Śniadaniowe odbywają się na Mokotowie oraz Żoliborzu – w każdy weekend od kwietnia do października (wiele zależy od pogody). Stanowią one warszawską tradycję, która zyskała setki zwolenników. Główny cel Targu Śniadaniowego to zaproszenie Warszawiaków na wspólne śniadania. Można tu spróbować regionalnych specjałów z całej Polski, a także kuchni zagranicznej, egzotycznej, np. koreańskiej, japońskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej. Znajdują się tu też stoiska z dobrej jakości produktami, wykonywanymi pracą własnych rąk, ewentualnie przedmiotami pochodzenia orientalnego.

ZOO warszawskie

Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy nie, wiosną (i w późniejszych miesiącach) warto choć raz wybrać do warszawskiego ZOO – pełnego unikalnych zwierząt. To wyjątkowa możliwość zobaczenia wiosennych rytuałów i zwyczajów poszczególnych gatunków, a także sprawdzenia, jak do życia budzi się natura.

Noc Muzeów – wydarzenie, którego nie można ominąć

Jednym z najpopularniejszych wydarzeń wiosennych w Warszawie jest Noc Muzeów. Przypada zawsze na drugi tydzień maja. Wtedy wszystkie warszawskie muzea i galerie (ponad 200 instytucji kulturalnych) otwierają się na zwiedzających, umożliwiając darmowe wejścia. To jedyny wieczór w roku, kiedy można dostąpić takiej możliwości.

Warszawskie Targi Książki – wydarzenie dla miłośników literatury

Warszawskie Targi Książki są największym międzynarodowym wydarzeniem w branży literacko-księgarnianej w Polsce. Odbywa się ono w maju, na Stadionie Narodowym. Na Warszawskie Targi Książki przybywają setki wystawców z różnych krajów. Miłośnicy książek będą mieli wtedy możliwość spotkać swoich literackich idoli, zdobyć autografy, zakupić nowe książki, wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Podczas Warszawskich Targów Książki odbywa się wiele spotkań z poszczególnymi autorami, debat literackich, konferencji, warsztatów, wystaw, wydarzeń artystyczno-literackich. Nawet dzieci znajdą coś dla siebie.

Pójdź na Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival to wydarzenie muzyczne, które przyciąga tysiące miłośników festiwali muzycznych. Występuje tutaj gama znanych polskich i zagranicznych artystów – przykładowo w 2022 Polskę odwiedziło wtedy Florence + The Machine. Nie brakuje całego spektrum muzycznego – od rocka po rap. Wejście na Orange Warsaw Festival wymaga zakupienia biletów.

Odpocznij w jednym z warszawskich lasów

Warszawa jest uważana za jedno z najbardziej zielonych polskich miast – nic dziwnego, znajduje się tu wiele rozległych parków, a na obrzeżach – lasów. Jednymi z najpopularniejszych tutejszych lasów są: Las Kabacki, Las Bielański, Las Sobieskiego. Pierwszy z nich znajduje się na południowej stronie stolicy. Można tu dojechać bezproblemowo metrem lub autobusem. Las Kabacki jest odizolowany od ruchliwej części miasta, pozwala zapomnieć o codziennym zgiełku. Można zobaczyć tu słynny dąb Hetman, a także udać się do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

Las Bielański znajduje się na północnym zachodzie Warszawy. Wydaje się na wpół dziki. Tutaj również można dostać się szybko tramwajem lub autobusem. Miejscowi szczególnie cenią ten las za piękny rozkwit w wiosennych miesiącach.

Las Sobieskiego jest największym kompleksem leśnym prawobrzeżnej Warszawy. To częste miejsce wypoczynku i rekreacji Warszawiaków.

Udaj się do Puszczy Kampinoskiej

Puszcza Kampinoska znajduje się tuż obok Warszawy. Ma statut Parku Narodowego. Turyści i miejscowi mogą spacerować ścieżkami pieszymi lub jeździć rowerem po ścieżkach rowerowych, mijając rozległe tereny leśne oraz malownicze rozlewiska. W Puszczy Kampinoskiej znajdują się zabytkowe cmentarze, pola biwakowe, skanseny budownictwa miejskiego. To świetne miejsce na odpoczynek od zgiełku miejskiego wiosną.

Jeśli jesteś zainteresowana/y ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC