Nocleg w Warszawie z psem – gdzie dozwolone są zwierzęta?

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-19.jpg
blog

Coraz więcej obiektów noclegowych akceptuje zwierzęta. Wyjazd ze swoim pupilem na wakacje to wspaniała przygoda. Właściciel może pogłębić relację ze swoim zwierzakiem, a także spędzić czas aktywnie podczas spacerów z psem. Na warszawskich ulicach często widzi się ludzi spacerujących ze swoimi pupilami. To idealna lokalizacja na przechadzki. Gdzie w stolicy można bezproblemowo zarezerwować nocleg z psem?

Na czym polega pobyt z psem w hotelu?

W większości hoteli, które pozwalają na pobyt gościa z psem, należy uiścić niewielką opłatę za dodatkową usługę. Zazwyczaj zwierzak nocuje w jednym pokoju z właścicielem. Zdarza się jednak, że zwierzęta są zamykane w innych, małych pokoikach lub kojcach. To niezbyt miłe przeżycie dla pupila, który widzi się z właścicielem jedynie przez chwilę, a także stresuje się pobytem w nowym miejscu.

Podróżnicy powinni szukać hoteli, w których zwierzak przebywa w pokoju wraz ze swoim właścicielem. Dozwoloną alternatywą jest także obiekt noclegowy, który umieszcza zwierzaki w wydzielonym miejscu z innymi psami – zwierzak wtedy nie czuje się samotny, ma miłe towarzystwo. Ponadto druga opcja pozwoli właścicielowi odpocząć, choć na chwilę, od swojego pupila. Goście, którzy decydują się na podróż z psem, powinni przed rezerwacją pokoju zorientować się w regulaminie danego obiektu.

Zalety i wady podróży z psem

Każdy właściciel psa ma świadomość, że długa rozłąka z ukochanym zwierzakiem jest dla niego stresująca. Zwierzę tęskni. Psa można zawieźć do specjalnego hoteliku dla zwierząt. To dość kosztowne rozwiązanie (koszty za dzienny nocleg są znacznie wyższe aniżeli opłata za wspólny pobyt w normalnym obiekcie noclegowym), jednak można mieć pewność, że pies będzie miał zapewnioną dobrą opiekę. Największą zaletą podróży z pupilem jest możliwość wspólnego spędzenia czasu. Właściciel może być pewny, że wycieczka będzie aktywna – ma przecież obowiązek wyprowadzać psa na spacer kilka razy dziennie. Ponadto nie musi się martwić, czy pupil nie poczynił szkód w jego mieszkaniu, domu. Pogłębienie relacji ze zwierzęciem jest gwarantowane.

Istnieją również minusy wspólnej podróży z psem. Najbardziej uciążliwy może być fakt, że nie wszystkie hotele akceptują zwierzęta. Właściciel musi zatem przed wycieczką do stolicy zorientować się, gdzie może bezproblemowo przenocować z psem. Kolejna wada jest również związana z brakiem akceptacji zwierząt – podróż do Warszawy (lub innego miasta) wiąże się z różnymi rozrywkami. Każdy podróżnik chce zjeść lokalne jedzenie w dobrej restauracji, a także napić się z przyjaciółmi w miejscowych pubach. Podróżując z psem, nie będzie mógł zjeść i wypić w każdym miejscu – w wielu lokalach gastronomicznych zwierzęta są niedozwolone. Jedyną opcją będzie szukanie odpowiedniej lokalizacji.

Czy każdy pies może podróżować do stolicy?

Wiele hoteli, które akceptują zwierzęta, wyraźnie zaznacza, że pozwalają jedynie na obecność psów nieagresywnych. Nic dziwnego – żaden obiekt noclegowy nie chciałby, aby w jego murach doszło do aktów agresji. Inni goście powinni czuć się bezpiecznie w hotelu. Obecność agresywnego psa mogłaby szybko zniweczyć ich przyjemny pobyt.

Za psy agresywne uważa się m.in. doga argentyńskiego, buldoga amerykańskiego, amerykańskiego pit bull terriera, owczarka kaukaskiego, rottweilera.

Gdzie można przenocować z psem w Warszawie?

Choć pies najlepiej czuje się na świeżym powietrzu (góry, morze, Mazury), powinien cieszyć się również z miejskiej podróży. Logos Warszawa, usytuowany w sąsiedztwie Starego Miasta, po lewej stronie Wisły, akceptuje obecność zwierząt w obiekcie. Istnieje jednak kilka zasad, które należy zaakceptować przed rezerwacją noclegu. Przede wszystkim w owym obiekcie mogą przebywać tylko koty i nieagresywne psy. Jak było wcześniej powiedziane, pobyt zwierząt jest związany z dodatkową opłatą (15 zł za dobę). Goście są zobowiązani do sprzątania wszystkich nieczystości, jakie pozostawiły ich psy. Właściciele kotów natomiast muszą dysponować kuwetą z piaskiem, której wnętrze będą opróżniać do plastikowej torby. Według regulaminu wszystkie szkody, jakie spowodują zwierzęta, muszą być pokryte finansowo przez gości. Podróżujący nie mogą także zataić obecności psa w obiekcie – w razie niepoinformowania recepcji o zwierzęciu, zobowiązani do opłacenia kary w wysokości 300 zł.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC