8 pomysłów na tanie zwiedzanie Warszawy

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-16.jpg
blog

Warszawa jest jednym z najczęściej odwiedzanych polskich miast zarówno przez polskich, jak i zagranicznych turystów. Stolica Polski może pochwalić się niezwykle bogatą historią oraz pokaźną ilością wyjątkowych zabytków i atrakcji turystycznych. Wbrew ogólnie panującym przekonaniom zwiedzanie Warszawy nie zawsze musi być kosztowne. Jak zorganizować udaną i tanią wycieczkę po stolicy Polski? Podpowiadamy.

Korzystaj z darmowych atrakcji

W Warszawie podobnie jak w każdym innym mieście, dostępnych jest wiele atrakcji turystycznych, niestety w większości przypadków należy liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów za zakup biletu wstępu. Na szczęście w stolicy, są również takie miejsca, których zwiedzanie jest zupełnie bezpłatne. Mowa tutaj oczywiście o Starym Rynku, Parku Skaryszewskim, ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego itp. Ponadto bardzo często “darmowe dni dla zwiedzających” organizują również lokalne galerii sztuki.

Odwiedzaj Muzea w czwartek

W każdy czwartek niektóre ze zlokalizowanych w Warszawie muzeów organizują dni otwarte dla zwiedzających.  W tym dniu zupełnie za darmo można zobaczyć między innymi wystawę zorganizowaną w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Azji i Pacyfiku, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Mauzoleum Walki i Męczeństwa, Muzeum Geologiczne, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Muzeum Farmacji, Muzeum Historii Ruchu Ludowego, Muzeum Ordynatu Polowego Wojska Polskiego oraz Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Wybór jest naprawdę ogromny!

Zwiedzaj stolicę na piechotę

Choć korzystanie z warszawskiej komunikacji miejskiej wcale nie należy do najdroższych, to w sezonie wiosenno-letnim warto jazdę tramwajem zastąpić długim spacerem, podczas którego będziemy mogli podziwiać piękno okolicznych krajobrazów np. kolorowych i zabytkowych kamienic zlokalizowanych na Starym Mieście lub Krakowskim Przedmieściu. Pamiętajmy o tym, że spacerowanie sprzyja nie tylko naszemu zdrowiu, ale w dużym stopniu przekłada się ono na jakość środowiska naturalnego, w jakim żyjemy.

Kup bilet ZTM

Postanowiłeś zwiedzić Warszawę w wolny weekend? W takim razie koniecznie rozważ możliwość wykupienia biletu weekendowego uprawniającego do darmowych przejazdów komunikacją miejską, w nieograniczonej ilości. Bez wątpienia będzie to o wiele tańsze rozwiązanie niż w przypadku poruszania się po zatłoczonym mieście własnym samochodem.

Latem wypożycz rower

Obecnie, praktycznie w każdym większym mieście znajdują się stacje rowerów miejskich, w przypadku Warszawy są to stacje Veturilo, z których korzysta coraz więcej turystów. Proces wypożyczenia roweru jest banalnie prosty i trwa on dosłownie kilka minut, co więcej koszt rejestracji wynosi 10 zł, a pierwsza godzina jazdy tylko 1 zł.

Zamiast do restauracji udaj się do baru mlecznego

Wbrew pozorom również w drogiej Warszawie można najeść się do syta, nie wydając przy tym fortuny. Jeżeli chcemy zaoszczędzić na posiłkach, to musimy zrezygnować ze stołowania się w drogich i popularnych restauracjach znajdujących się w samym centrum miasta. Tańszą alternatywą będzie skorzystanie z oferty barów mlecznych znajdujących się na obrzeżu miasta lub restauracji znajdującej się w hotelu, w którym postanowiliśmy się zatrzymać na noc. Warto pamiętać o tym, że zarówno w ofercie tanich lokali gastronomicznych, jak i hotelowych restauracji znajdziemy menu bogate w smaczne dania regionalnej kuchni.

Podróżuj we dwójkę

Jednym z najprostszych sposobów na znacznie zmniejszenie kosztów zwiedzania Warszawy, jest podróżowanie wraz z osobą towarzyszącą lub w grupie. Wówczas koszty związane zarówno z dojazdem, jak i noclegiem rozłożą się równomiernie pomiędzy wszystkich uczestników wycieczki. Warto tutaj wspomnieć również o przywilejach dla osób zwiedzających muzea lub korzystających z innych atrakcji w dużych grupach. Większość placówek dysponuje atrakcyjnymi zniżkami dla grup oraz całych rodzin, co pozwala na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy. Co więcej, podróżowanie z bliskimi znajomymi lub rodziną pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz komfort psychiczny.

Znajdź tani nocleg w dobrej lokalizacji

Znalezienie taniego noclegu w Warszawie, w dodatku w dogodnej lokalizacji niekiedy graniczy z cudem. Przymierzając się do zarezerwowania pokoju w danym ośrodku hotelowym, warto zwrócić uwagę również na połączenia komunikacji miejskiej. Im bliżej do przystanku autobusowego lub stacji metra, tym lepiej! Turyści, którzy postanowią zatrzymać się w pobliżu Starego Miasta, skorzystać mogą z atrakcyjnej oferty Logos, położonego na lewym brzegu Wisły. Dzięki korzystnej lokalizacji goście bez najmniejszego problemu, w prosty i szybki sposób będą mogli oni dotrzeć do najpopularniejszych miejsc i atrakcji turystycznych zlokalizowanych w centrum stolicy Polski, takich jak: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Wojska Polskiego, Zamek Królewski itp.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

KW