Workation w Warszawie – jaki nocleg wybrać?

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-25.jpg
blog

Praca zdalna to obecnie normalność. Na skutek pandemii w wielu branżach zmieniają się zasady pracy – coraz więcej stanowisk jest ukierunkowanych na home office. Wykonywanie obowiązków poza biurem czasem oznacza konieczność przebywania w domu, w swoim gabinecie, jednak nie zawsze. Istnieje sporo zawodów, w których jedynym koniecznym sprzętem jest własny laptop oraz dostęp do Wi-Fi. Tacy pracownicy mogą wykonywać swoją pracę w różnych zakątkach świata. Jeśli pracują poza domem, będąc na swoistych wakacjach, wykonują tzw. workation. Czy w Warszawie istnieją miejscówki, w których można popracować na urlopie? Gdzie przenocować podczas workation?

Popularne kawiarnie w Warszawie

Większość pracowników zdalnych (zarówno Polaków, jak i obcokrajowców) na początkach workation decydują się wybrać znane warszawskie kawiarnie, tzw. sieciówki. Są to zatem: Starbucks, Costa Coffee, Green Cafe Nero. Owe lokale mają kilka zalet. Klienci, którzy przychodzą do nich, wiedzą dokładnie, jakiego menu mogą oczekiwać. To lokale, w których odnajdą się osoby nieposzukujące nowości. Najpopularniejsze kawiarnie-sieciówki znajdują się jednak w każdym wojewódzkim mieście, a ich wygląd jest bardzo podobny, menu identyczne. Jeśli jesteś na workation, warto, byś poszukał nietypowych, kameralnych, iście warszawskich miejsc.

Mniej znane księgarnio-kawiarnie w Warszawie

Choć najpopularniejsze kawiarnie stanowią najczęstszy wybór wśród pracowników zdalnych, będących na workation, w Warszawie istnieje kilka uroczych, nietypowych księgarnio-kawiarni, których nie sposób ominąć. Jedną z nich jest Wrzenie Świata – kawiarnia i księgarnia, przyporządkowana do znanego polskiego wydawnictwa, Dowody na Istnienie, specjalizującego się w reportażach. Większość klientów chwali lokal za inspirującą atmosferę i obecność dużej liczby książek. Najczęściej przychodzą tu Ci pracownicy zdalni na workation, którzy trudnią się pisaniem w różnej formie. Mogą oczekiwać dobrej kawy i ciast, dużej dawki kreatywności oraz motywacji do działania. Wrzenie Świata znajduje się tuż przy Nowym Świecie.

Inną ciekawą warszawską kawiarnią, w której można pracować zdalnie, jest niewielka kawiarenka Kawiarnia Fabryczna, zlokalizowana na Powiślu, tuż przy ulicy Fabrycznej (nazwa lokalu jest zatem adekwatna). Jej cecha charakterystyczna to bogate wyposażenie – połowę siedzeń stanowią wygodne, miękkie fotele. Siedząc na nich, klienci mogą poczuć się jak w swoim przytulnym domu. Wyjątkowy klimat mebli to jednak nie wszystko. W Kawiarni Fabrycznej brakuje wszelkich „rozpraszaczy” (głównie telewizorów i innego sprzętu RTV). Pracownicy lokalu dbają o to, by panowała tu miła, cicha atmosfera, sprzyjająca codziennej pracy umysłowej. Kawiarnia Fabryczna, osadzona na urokliwym Powiślu, znajduje się blisko miejskich atrakcji (Centrum Nauki Kopernik, Syrenka Warszawska). Klienci, którzy przebywają na workation, mogą po intensywnej pracy pozwiedzać stolicę.

Na Powiślu i Śródmieściu znajduje się jeszcze inna kameralna, choć dość znana kawiarnia – coffeedesk. Jest to jeden z pierwszych warszawskich lokali tego typu, który serwował kawę speciality (najwyższej jakości). Stolica szczyci się trzema filiami – coffeedesk znajduje się przy ulicy Wilczej, Próżnej i Tamce (Powiśle). Doskonała w smaku kawa przyciąga wielu freelancerów-kawoszy, którzy nie wyobrażają sobie pracy umysłowej bez kubka gorącego napoju. Co ciekawe, mogą oni zabrać ze sobą jej ziarna do domu.

Nocleg w Warszawie podczas workation – gdzie?

Workation to wyjątkowy czas, łączący w sobie odpoczynek i intensywną pracę. Znalezienie przyjemnych miejscówek na wykonywanie zawodowych obowiązków to nie wszystko. Liczy się też nocleg w dobrym hotelu. Freelancerzy na workation najczęściej decydują się połączyć ze sobą dwie rzeczy – lokalizację noclegowni z usytuowaniem najmilszej kawiarni. Warszawa to bardzo duże miasto – mimo korzystnych form transportu (metro, tramwaje) dotarcie z jednej dzielnicy do drugiej może zająć bardzo dużo czasu, szczególnie w godzinach szczytu. Ów czas można by spożyć na ciekawsze zajęcia, np. zwiedzanie stolicy. Im ulubiona kawiarnia znajduje się bliżej miejsca noclegu, tym lepiej.

Jeśli zamierzasz stacjonować na warszawskim Powiślu, w pobliżu – wymienionych już – Kawiarni Fabrycznej oraz coffeedesk, ciekawym wyborem może być Logos Warszawa. Ów popularny obiekt noclegowy jest położony w sąsiedztwie Starego Miasta, po lewej stronie Wisły. Dogodna lokalizacja i widok na panoramę Warszawy (z każdego pokoju) to powód, dla którego wybiera go wielu freelancerów, stacjonujących w stolicy na workation. Zróżnicowany standard przytulnych i eleganckich pokoi sprawia, że powinny być one dostępne na każdą kieszeń. Bliskość do ciekawych, kameralnych kawiarni, jakich wiele na Powiślu, podkreśla wyjątkowość obiektu.

Jeśli jesteś zainteresowana/y ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl

DC