Ferie w mieście – pomysły na zimowy odpoczynek w Warszawie

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-13.jpg
blog

Sezon ferii zimowych 2020 uważamy za rozpoczęty. W tym okresie odpoczywają nie tylko dzieci, ale także i rodzice. Wyjazd w góry, a może krótki urlop w ciepłych krajach? Niestety nie każdy może pozwolić sobie na tak duży wydatek, z tego też względu coraz więcej osób decyduje się na spędzenie rodzinnego weekendu w stolicy Polski. Wbrew ogólnie panującym przekonaniom ferie w mieście nie muszą być ani nudne, ani kosztowne. Zastanawiasz się, jak spędzić ferie zimowe w Warszawie? Podpowiadamy.

Warszawa ferie 2020 – co robić zimą w stolicy?

Warszawa zimą zachwyca mnogością i różnorodnością sezonowych atrakcji, z których skorzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Pomysłów na spędzenie wspólnego czasu wraz z pociechami w stolicy jest wiele, co umożliwia dopasowanie rodzaju rozrywki do indywidualnych zainteresowań i przede wszystkim wieku.  Weekendowy wypad do Warszawy bez wątpienia będzie o wiele tańszym rozwiązaniem niż wyjazd w góry. Co więcej, zapaleni miłośnicy jazdy na nartach i desce snowboardowej również w stolicy będą mogli oddawać się swojemu hobby. Każde z polskich miast, w tym także Warszawa posiada swoją wyjątkową i niezwykle inspirującą historię, którą warto byłoby się zapoznać. Ferie zimowe są świetną okazją do zwiedzania lokalnych muzeów i innych ośrodków kulturowych.

Najpopularniejsze atrakcje zimowe dla małych i dużych

Zimowa Warszawa wyróżnia się bogatą ofertą atrakcji na lodzie. Stadion PGE Narodowy po raz kolejny przerodził się w Zimowy Narodowy. Na przybyłych gości czekają aż dwa duże lodowiska, górka lodowa, po której można zjeżdżać na tzw. bumping cars, dwa tory do curlingu, skatepark oraz wiele innych. Natomiast organizowana w każdy weekend impreza na lodzie – Disco Lodowisko to rozrywka dedykowana starszym. Z dostępnych atrakcji korzystać można aż do 8 marca bieżącego roku.

Górka Szczęśliwicka, nazywana często również Kopcem Szczęśliwickim to raj dla wszystkich fanów zimowego szaleństwa na stoku. Miejsce to wzbudza spore zainteresowanie nie tylko wśród polskich turystów, ale także i gości z zagranicy. Warto wiedzieć, że jest to jedyny taki obiekt zlokalizowany w całym województwie mazowieckim. Osoby, które zechcą nauczyć się jazdy na nartach, skorzystać mogą z usług wypożyczalni profesjonalnego sprzętu narciarskiego. Ośrodek Górka Szczęśliwicka znajduje się w dzielnicy Ochota, a dokładniej w Parku Szczęśliwickim. Stok czynny jest codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00.

Ferie zimowe są doskonałą okazją do tego, by pojeździć na łyżwach. Jak na stolicę przystało, Warszawa może pochwalić się dużą ilością lodowisk. Oprócz wspomnianego wcześniej Zimowego Narodowego ogromną sympatią miłośników tego sportu cieszy się również lodowisko znajdujące się na Starym Mieście, lodowisko Stegny, lodowisko Torwar, lodowisko Figlowisko oraz obiekt zlokalizowany przy Pałacu Kultury i Nauki. Nie posiadasz własnych łyżew? Spokojnie, praktycznie przy każdym lodowisku znajduje się wypożyczalnia łyżew oraz tzw. pingwinków, które ułatwiają najmłodszym naukę jazdy na łyżwach.

A co w sytuacji, kiedy zechcemy odpocząć od nadmiaru aktywności fizycznych? Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie znanych miejsc takich, chociażby jak Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, plac Zamkowy, Muzeum Fryderyka Chopina, Centrum Nauki Kopernik, POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Narodowe, Ogród Saski, Miejski Ogród Zoologiczny, Multimedialny Park Fontann i wiele innych. Jak widać, całorocznych atrakcji turystycznych dostępnych w stolicy Polski jest całe mnóstwo, co zdecydowanie ułatwia zorganizowanie ferii w mieście. Natomiast w wolny wieczór warto, jest wybrać się do jednego z warszawskich kin, teatrów lub klubów.

Ferie zimowe 2020 – o czym pamiętać planując zimowy wypoczynek?

Przygotowując się do spędzenia zimowego wypoczynku w innym mieście, w pierwszej kolejności należy zastanowić się przede wszystkim nad terminem wyjazdu oraz kwestią noclegu. W tym konkretnym przypadku jednym z najlepszych możliwych rozwiązań jest wybór obiektu zlokalizowanego nieopodal centrum Warszawy, co umożliwi szybkie i bezproblemowe dotarcie do najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Jednym z nich jest Hotel Logos położony w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta.

Aby czas zimowego urlopu został spożytkowany jak najefektywniej, to warto przed wyjazdem poświęcić krótką chwilę na przygotowanie bogatego i atrakcyjnego planu każdego dnia spędzonego w Warszawie. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, niemniej należy pamiętać o tym, by rodzaj rozrywki dostosowany był do zainteresowań oraz wieku uczestników zimowych ferii. Jeżeli na kilkudniową wycieczkę udajemy się wraz z dzieckiem, to w tej sytuacji należy zadbać o to, by w planie w dużej mierze znalazły się bezpieczne i ciekawe atrakcje dla najmłodszych, takie jak np. wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tym prostym sposobem unikniemy codziennej nudy i rutyny, dzięki czemu ferie w Warszawie będą naprawdę udane.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub 22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl
restauracja 504-443-553

KW