Zabytki Warszawy, co warto zobaczyć?

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-04.jpg
blog

Warszawa to jedno z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Intensywny rozwój w ciągu ostatnich lat sprawił, że jest ona nowoczesna, tętniąca życiem, a do tego pełna kolorów i zieleni. Staje się metropolią, która z powodzeniem konkuruje z innymi stolicami europejskimi. Jednocześnie historia i zabytki Warszawy sprawiają, że jest ona celem wielu wycieczek z kraju i zza granicy.

Najpopularniejsze zabytki w Warszawie

Duża liczba zabytków oraz mnogość atrakcji sprawiają, że Warszawa cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych turystów. Jak podaje Warszawska Informacja Turystyczna, najchętniej odwiedzanymi miejscami są przede wszystkim: Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki Królewskie. Przewodnicy dodają, że równie chętnie odwiedzane są różne muzea. Wśród nich znalazły się: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy i Muzeum Narodowe. W tym ostatnim goście mogą obejrzeć między innymi zbiory obejmujące sztukę starożytną, średniowieczną czy dzieła malarstwa polskiego.

Zwiedzanie Warszawy spacerem

Położenie obiektu Logos sprawia, że jego goście mogą zobaczyć i zwiedzić najpopularniejsze zabytki miasta, nawet podczas krótkiego spaceru. W odległości zaledwie 516 metrów znajduje się Centrum Nauki Kopernik – jego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej, a zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. To miejsce doskonale sprawdzi się podczas rodzinnych wycieczek – ciekawe eksperymenty mogą tu przeprowadzać zarówno dzieci, jak i dorośli, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Kilkanaście metrów od Centrum Nauki Kopernik (około 570 metrów od Logos) znajduje się Muzeum Azji i Pacyfiku, które posiada zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii. To idealne miejsce dla osób, które chcą poznać kulturę tamtych regionów i jednocześnie zobaczyć interesujące eksponaty. Wielbiciele muzyki klasycznej mogą również odwiedzić Muzeum Fryderyka Chopina, a miłośnicy sztuki Muzeum Sztuki Nowoczesnej – muzeum to znajduje się tuż obok Pałacu Kultury i Nauki, który warto odwiedzić by móc podziwiać panoramę Warszawy z Tarasu Widokowego na XXX piętrze.

Dzięki temu każdy odwiedzający Warszawę może zaplanować swoją własna trasę spacerową i zobaczyć to co go interesuje. Taki wyjazd warto także zaplanować wcześniej lub też wcześniej zastanowić się nad tym co chcemy zobaczyć w mieście czy też jakie zabytki najbardziej nas interesują. Osoby, które wolą spontaniczne wyjazdy i spacery mogą już na miejscu zdecydować jakie zabytki odwiedzą.

Zacznij zwiedzanie Warszawy z obiektu Logos

Obiekt Logos usytuowany jest na lewym brzegu Wisły w sąsiedztwie Starego Miasta. Bliskość Starego Rynku sprawia, że każdy z gości znajdzie tutaj coś dla siebie. Różnorodne atrakcje czy muzyka na żywo z pewnością umilą każde popołudnie czy wieczór. Dogodna lokalizacja pozwala dotrzeć pieszo w kilka minut do Stadionu, stacji metra „Centrum Nauki Kopernik” czy teatru Ateneum. W odległości zaledwie około 2 kilometrów znajduje się Dworzec Centralny, a w odległości około 9 kilometrów Międzynarodowy Port Lotniczy im. Chopina. Do naszego obiektu można także wygodnie dojechać środkami komunikacji miejskiej: metrem do stacji Centrum Nauki Kopernik, autobusami linii 185, 118, 175 i 180 oraz tramwajem linii7, 8, 9, 22, 24, 25 do Mostu Poniatowskiego. Dzięki temu obiekt jest dobrze skomunikowany z wszystkimi najważniejszymi częściami miasta.

Logos oddaje do dyspozycji gości 142 przytulne i eleganckie jedno i dwuosobowe pokoje. Zróżnicowany standard sprawia, że są one dostępne na każdą kieszeń. Każdy z pokoi jest wyposażony w telewizor i posiada bezpłatny dostęp do internetu. W ofercie znajdują się także dwie sale konferencyjne do organizacji kameralnych spotkań, szkoleń czy konferencji. Restauracja i bistro-kawiarnia serwują pyszne dania kuchni warszawskiej. Logos, ze względu na dobrą lokalizację jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla polskich, jak i zagranicznych turystów oraz gości biznesowych czy zorganizowanych grup szkoleniowych.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub  22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl
restauracja 504-443-553

JC