Mikołajki i Święta w Warszawie

https://hotellogos.pl/wp-content/uploads/hl-blog-05.jpg
blog

Coraz bliżej Święta…

Listopad to czas kiedy Mikołajki, Święta i Gwiazdka zbliżają się wielkimi krokami, a my zaczynamy myśleć o przygotowaniach, prezentach i zakupach. Jak pokazują statystyki coraz częściej decydujemy się na spędzenie świąt poza domem – zamiast zimowej, polskiej aury wybieramy świąteczne wakacje w ciepłych krajach, gdzie zamiast choinki oprószonej śniegiem widzimy palmy i plaże. Jednak nie wszyscy marzą o upalnych świętach Bożego Narodzenia – dużą popularnością w tym okresie cieszy się również Warszawa, a to wszystko dzięki licznym atrakcjom, jakie stolica zapewnia w okresie Mikołajek i Bożego Narodzenia.

Mikołajkowe szaleństwo

Listopad i początek grudnia to czas, kiedy zastanawiamy się co podarować najbliższym pod choinkę. Zazwyczaj decydujemy się na zabawki, książki ulubionych autorów czy karty podarunkowe do sklepów. Dobrym pomysłem, zwłaszcza na prezent dla całej rodziny może być na przykład weekendowy pobyt w Warszawie. Magia oświetlonego miasta  to okazja do skorzystania z wielu świątecznych atrakcji. Dodatkowo będzie doskonałym sposobem na spędzenie czasu zarówno dla małych, jak i tych większych turystów. Decydując się na przyjazd do Warszawy, zwłaszcza weekendowy warto wcześniej zastanowić się gdzie spędzimy noc i tak wybrać miejsce, by nie musieć dodatkowo martwić się długimi dojazdami do centrum.

Święta w Warszawie

W sklepach i na ulicach pojawiają się dekoracje, choinki i świąteczne iluminacje. Najmłodsi piszą listy do św. Mikołaja, zdradzając jakie w tym roku są ich wymarzone prezenty. Warszawa, podobnie jak w poprzednich latach, zapewni zarówno turystom jak i mieszkańcom szereg ciekawych atrakcji. Jak co roku planowane jest uruchomienie Chatki Świętego Mikołaja – to atrakcja, która już od wielu lat cieszy się popularnością zwłaszcza wśród najmłodszych. W zeszłym roku atrakcja ta była dostępna na Starym Rynku aż do 6 grudnia.

Co jeszcze można robić w czasie świąt w Warszawie? Propozycji jest wiele, a wszystko zależy od tego co lubimy. Coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy przyciąga miłośników świąt oraz pysznych grzańców. Można tam spróbować rozgrzewających napojów, a także podziwiać warszawskie iluminacje świąteczne. Miłośnikom spacerów polecamy przede wszystkim Trakt Królewski, Aleje Jerozolimskie, Krakowskie Przedmieście, Zamek Królewski czy ul. Ząbkową. Bożonarodzeniowe oświetlenie zmieni ulice w prawdziwie magiczną krainę.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Już od 13 października aż do 24 lutego 2019 roku warszawiacy i turyści ponownie mogą oglądać niezwykłe instalacje świetlne. Królewski Ogród Światła to jesienno-zimowa instalacja, która rozświetla ogród przy pałacu w Wilanowie. Każdego dnia po zmroku zapalane są kolorowe diody układające się w barwne kształty i wzory. Dzięki temu Park w Wilanowie  zmienia się w przestrzeń w której można poczuć się jak na królewskim dworze. Do samego pałacu prowadzi świetlisty tunel o długości aż 75 metrów. Dźwięki muzyki klasycznej dodają iluminacji niesamowitego uroku i sprawiają, że spacer staje się niesamowitym przeżyciem. Na dziedzińcu znajduje się rozświetlona pergola, strzeżona przez orły. Zaś w ogrodzie północnym goście  mogą spacerować aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczyć XVII-wieczną altanę.

W ramach tegorocznego sezonu Królewski Ogród Światła w Wilanowie można oglądać codziennie. Od 2 listopada 2018 roku do 24 lutego 2019 roku ogród jest czynny w godzinach 16.00-21.00. Pokazy mappingów odbywają się w soboty i niedziele, w godz. 18.30, 19.30 i 20.30. Koszt biletów wynosi: bilet zwykły: 10 zł (od poniedziałku do piątku) i 20 zł (sobota-niedziela). W przypadku biletów ulgowych zapłacimy 5 zł (od poniedziałku do piątku) oraz 10 zł w soboty i niedziele. Wstęp jest bezpłatny dla dzieci do lat 7.

Noclegi w Warszawie

Decydując się na spędzenie grudniowego weekendu w Warszawie, warto wcześniej poszukać odpowiedniego miejsca na nocleg. Jedną z zalet obiektu Logos jest jego położenie – bliskie sąsiedztwo Starego Miasta sprawia, że stanowi idealny początek spaceru podczas którego można podziwiać świąteczne iluminacje miasta. Dodatkowo obiekt jest dobrze skomunikowany z Dworcem Centralnym, a Międzynarodowy Port Lotniczy im. Chopina znajduje się w odległości zaledwie 9 kilometrów.

Logos posiada 142 eleganckie i przytulne pokoje jedno i dwuosobowe, dzięki temu doskonale sprawdzi się  zarówno dla podróżujących rodzin z dziećmi, jak i grup przyjaciół. Szczegółowe informacje dotyczące obiektu oraz rezerwacji pokoi znajdują się na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkich zainteresowanych ofertą Logos w Warszawie zapraszamy do kontaktu.

Rezerwacja 22-622-55-62 lub  22-622-89-92 rezerwacja@hotellogos.pl
restauracja 504-443-553

JC